г. Запорожье, ул. Парковый бульвар, 1/2, оф. 36

⚖️ Скасування Книги обліку для ФОП - чи треба зберігати первинні документи?

Згідно зі змінами до Податкового кодексу, які почали діяти з 01 січня 2021 року, ФОПам не потрібно в обов’язковому порядку вести Книгу обліку доходів.

І в багатьох наших клієнтів постає питання, а чи потрібно тоді взагалі вести той облік?
І головне, чи потрібно оформлювати первинні документи?

Вести облік потрібно, однак в довільній формі - в паперовому вигляді або ж в електронному.

Зберігати первинні бухгалтерські документи обов’язково (видаткові, товарно-транспортні накладні, квитанції, товарні чеки тощо)

Відповідно до п. 44.3 ст. 44 ПКУ платники податків зобов'язані забезпечити зберігання таких документів протягом визначених законодавством термінів, але не менш як 1095 днів (2555 днів - для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням) з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а в разі її неподання - з передбаченого ПКУ граничного терміну подання такої звітності.

Наприклад, Ви подаєте декларацію платника єдиного податку за 2020 рік у строк до 09 лютого 2021 року. Тож первинні документи за 2020 рік повинні зберігати 3 роки з 10 лютого 2021 р.

Зверніть увагу, строк зберігання документів відслідковується не з моменту їх оформлення!

І всіх, як правило, цікавить питання, а яка ж відповідальність, якщо таки втратив/не зберіг/взагалі забув оформити первинний документ?

За незабезпечення зберігання первинних документів до платників єдиного податку можуть бути застосовані штрафи відповідно до п. 121.1 ст. 121 ПКУ, зокрема, штраф в розмірі 1020 гривень.

За повторне порушення - 2040 гривень.

Дана відповідальність може бути застосована податковим органом в рамках перевірки діяльності ФОП.

До речі, при припиненні діяльності ФОП проведення податкової перевірки не є обов’язковою та може проводитися за заявою самої особи (ну якщо хтось дуже хоче перевіритись).

Тож, як резюме, якщо ви ФОП на спрощеній системі оподаткування, то всеодно не забувайте оформлювати первинні документи, зберігати їх та вести облік діяльності.

Ну, а як виникнуть питання, то знаєте до кого звертатись)
0 0)

Как связаться с нами

Нет времени искать ответ на сайте или в Google?
Проконсультируйтесь онлайн.

Наш офис:

г. Запорожье, ул. Парковый бульвар, 1/2, оф. 36

Электронная почта для документов:

a.s.koliada@gmail.com
Назад
Копирование материалов сайта запрещено @2020.