г. Запорожье, ул. Парковый бульвар, 1/2, оф. 36

Визначення місця проживання дитини

⚖️Визначення місця проживання дитини

Після розлучення подружжя дитина залишається проживати з одним із батьків, частіше за все з матір’ю. І досить часто між батьками по суті немає спору щодо цього питання. 
А іноді батьки просто знищують одне одного та не зважають на емоційний стан дитини, намагаючись її поділити.

Навіщо визначати місце проживання дитини і як це зробити - розповім у цій статті.

Що дає визначення місця проживання дитини:
можливість виїжджати з дитиною за кордон без дозволу другого з батьків строком до 1 місяця
можливість виїжджати з дитиною за кордон без дозволу другого з батьків строком більше 1 місяця в разі наявності заборгованості зі сплати аліментів другого з батьків сукупно в розмірі більше 4 місяців
можливість вимагати від другого з батьків повернути дитину в місце її проживання

Ця можливість стає дуже актуальною, коли між батьками виникає неузгодженість, з ким дитина буде на вихідних, чи може залишитись з ночівлею у батька і чи повинен батько сповіщати мати про це або має право прийняти таке рішення самостійно.

✔️Якщо місце проживання дитини встановлено, наприклад, з матір’ю, це жодним чином не звужує права батька відносно дитини. Однак дає матері право вимагати повернення спільної дитини додому, зокрема, шляхом звернення до органів опіки або правоохоронних органів, подачі позову. 
Згідно українського законодавства неможливо викрасти власну дитину. Тож право вимагати повернення дитини у місце її проживання, іноді стає мало не єдиним правовим механізмом повернути дитину.

Як встановити місце проживання дитини:
шляхом звернення до органу опіки та піклування за місцем проживання (реєстрації) дитини 
шляхом подачі відповідної позовної заяви до суду
шляхом укладення договору між батьками
Цей спосіб є неоднозначним з моєї точки зору. З одного боку, він передбачений Сімейним кодексом, а з другого - така угода не є підставою для виїзду з дитиною за кордон без дозволу другого з батьків згідно того ж Сімейного кодексу

В одній з моїх справ ми вийшли з ситуації, коли спору між подружжям щодо проживання дитини з матір’ю не було таким чином: подали разом із заявою про розлучення до суду договір про участь батька у вихованні дитини із зазначенням, що дитина буде проживати з матір’ю. Суд у рішенні про розлучення відобразив це положення. Таким чином ми з одного боку уклали угоду між подружжям, а з іншого - отримали рішення суду, у якому це формально закріплено.

❗️До заяви про визначення місця проживання дитини обов`язково потрібно долучити відповідні докази, а також з 10-річного віку враховується думка дитини.

Однозначно такі спори є ємоційно важкими та юридично складними, що потребує вчасного залучення кваліфікованого адвоката для отримання позитивного результату.
В нас така практика є та ми готові допомогти вам у найскладніших життєвих ситуаціях.

Команда для успішного вирішення юридичних питань
Адвокатське об`єднання 
«Коляда Котелевський»
тел. 095 235 81 44

0 0)

Как связаться с нами

Нет времени искать ответ на сайте или в Google?
Проконсультируйтесь онлайн.

Наш офис:

г. Запорожье, ул. Парковый бульвар, 1/2, оф. 36

Электронная почта для документов:

a.s.koliada@gmail.com
Назад
Копирование материалов сайта запрещено @2020.